De omgeving van Nuwara Eilya is groen. Bezoek indrukwekkende watervallen, prachtige theevelden en hike door Horton Plain National park.
De omgeving van Nuwara Eilya is groen. Bezoek indrukwekkende watervallen, prachtige theevelden en hike door Horton Plain National park.
Nuwara Eliya is gesticht door een Brit tijdens de Britse Koloniale tijd. Het plaatsje wordt dan ook vaker Little England genoemd. Wanneer je door de straten van Nuwara Eliya wandelt, vind je enkele gebouwen uit de koloniale tijd waardoor je hier een klein brits sfeertje kunt proeven. Het blijft echter Azië dus verwacht geen Europese bedoelingen hier. Door de ligging van Nuwara Eliya in de bergen op een hoogte van 1870m is het klimaat hier een tikkeltje anders dan in de rest van Sri Lanka. De temperaturen zijn een stuk lager en het is hier een stuk koeler. De koelere temperaturen zijn echter het perfecte klimaat voor de vele theeplantages die je hier kunt vinden. Ook het groene horton plain national park en World’s End is perfect te bezoeken vanuit Nuwara Eliya. In dit artikel vertellen wij jou wat te doen in Nuwara Eliya en omgeving.
Hoewel het plaatsje zelf niet héél interessant is, is de omgeving dat zeker wel. Wij kozen er dan ook voor om hier 3 nachten te verblijven zodat we de prachtige omgeving op ons gemak konden ontdekken. Heb jij wat minder lang de tijd? Dan is 2 nachten ook prima, zeker wanneer je met de tuktuk vanuit Kandy zelf naar Nuwara Eliya reist, kun je onderweg al enkele bezienswaardigheden bezoeken. Je rijdt dan namelijk al langs de Ramboda waterval en verschillende theeplantages van Sri Lanka.
Hoewel je in de rest van Sri Lanka aan een korte broek en een T-shirt meestal genoeg hebt, is dat in Nuwara Eliya een tikkeltje anders. Het kan hier namelijk behoorlijk koud worden. Vooral de avonden en nachten zijn koel. Zorg er dus voor dat je ook wat warme kleren meeneemt wanneer je Nuwara Eliya in jouw reisroute opneemt. Gelukkig kan het ook lekker weer zijn in Nuwara Eliya. De periode van Juni tot en met Oktober is het regenseizoen en tijdens deze periode heb je dan ook behoorlijk wat kans op regen en koude temperaturen. Als het kan wordt het aangeraden deze periode te vermijden wanneer je naar Nuwara Eliya reist.
Zelf waren wij echter in September in Nuwara Eliya en we hebben eigenlijk heel goed weer gehad. Ja het was koud in de nachten en in de ochtend, maar overdag scheen het zonnetje en was het heerlijk! Laat je hier dus niet perse door tegenhouden. Het weer is nu eenmaal moeilijk te voorspellen.
Nuwara Eliya bereik je gemakkelijk vanuit Kandy of Ella. Je kan vanuit beide plaatsen de trein nemen en genieten van het waanzinnige uitzicht tijdens deze beroemde treinreis. Je kunt er ook voor kiezen om met je eigen tuktuk richting Nuwara Eliya te rijden. Zelf kozen wij ervoor om vanuit Kandy met de tuktuk naar Nuwara Eliya te rijden en vervolgens vanuit Nuwara Eliya de trein te pakken richting Ella.
Een hoogtepunt van jouw rondreis door Sri Lanka zijn de prachtige theevelden die je hier kunt vinden. Doordat de temperaturen in Nuwara Eliya een stuk lager liggen dan in de rest van Sri Lanka, is dit de perfecte plek voor de thee om te groeien. Er zijn twee theeplantages Sri Lanka die je kunt bezoeken vanuit Nuwara Eliya. The Blue Field Tea Factory is een hele oude theefabriek waar nog altijd gewerkt wordt met oude machines van meer dan 100 jaar oud. Hoewel dit een kleinere fabriek en plantage is, wordt deze wel vaak omschreven als de mooiste. De Damro Tea Factory is de allergrootste. Tijdens de rit vanuit Kandy naar Nuwara Eliya (als je met eigen tuktuk reist) kom je al ontzettend veel theevelden van Damro tegen. Misschien zie je hier en daar zelfs een aantal locals theebladeren plukken. Dit gebeurd namelijk nog altijd met de hand.
Zelf bezochten we de Blue Field Tea Factory waar we ons lieten rondleiden. Dit kost in principe niks, alleen fooi. Vervolgens kun je in het restaurant de verschillende soorten thee proeven. Wij kozen voor de uitgebreide proeverij en proefde zo maar liefst 9 verschillende soorten thee. Je kunt de thee vervolgens ook kopen bij het winkeltje. Dit raden we echter niet aan omdat de thee hier een stuk duurder is dan op andere plekken in Sri Lanka.
TIP: Wanneer je met de tuktuk vanuit Kandy naar Nuwara Eliya rijdt kom je langs de Blue Field Tea Factory & de Damro Tea Factory. Je kunt deze theeplantage dus ook bezoeken tijdens de rit naar Nuwara Eliya. Wanneer je vanuit Nuwara Eliya naar de theeplantage rijdt moet je rekening houden met een dik uur rijden. Hoewel het aantal km’s best meevalt, gaat het nu eenmaal niet heel snel met een tuktuk door de bergen.
In de omgeving van Nuwara Eliya kom je ontzettend veel watervallen tegen. ‘Gewoon’ langs de weg of na een kleine hike. De Ramboda waterval is een waterval die bestaat uit 3 verschillende levels. Het middelste level vind je meteen naast de weg en is niet heel spectaculair. Het upper level is een kleine hike van zo’n 20minuten omhoog. Je betaald hiervoor een kleine entree van zo’n €0,25 per persoon. Wij vonden the upper falls het aller indrukwekkendste! Het water dendert hier met een enorme kracht naar beneden en het uitzicht is behoorlijk indrukwekkend. Als je voorzichtig bent kun je een stukje door het water lopen naar de voet van de waterval. Kan jij wel tegen een beetje kou? Dan kun je een verfrissende duik nemen. Het onderste level van de waterval vind je bij een hotel. Je moet een stuk door het hotel lopen om bij dit level uit te komen. Vinden ze verder geen probleem, en het kost je niks!
TIP: Ook de Rambodo waterval kom je tegen op de route van Kandy naar Nuwara Eliya. Pas hier wel op met je spullen die je achter moet laten in je tuktuk. Wij kwamen hier veel bedelaars tegen en hadden een klein tasje in de tuktuk laten liggen met niet zo slim; bananen. Dat vonden de apen erg lekker dus die tas was helemaal kapot gereten toen we terug kwamen. Wij zouden het niet adviseren om op deze plek de backpacks onbeheerd achter te laten in de tuktuk. Bij de Blue Field Tea Factory is dat niet zo’n probleem.
Ben jij wel toe aan een goede snack na al dat rijden door de bergen? Plan dan een stop in bij Adman’s Strawberry. Deze plek ligt langs de weg op de route naar de Blue Field Tea Factory of Rambodo waterval. Door de koelere temperaturen in Nuwara Eliya worden hier veel aardbeien geteeld. Je zal regelmatig iemand langs de weg tegen komen die aardbeien wil verkopen. Bij Adman’s Strawberry maken ze heerlijke dingen met aardbeien. Smoothies, sappen, pannenkoeken you name it! Een heerlijke tussenstop dus.
Op de vraag wat te doen in Nuwara Eliya, mag een bezoekje aan Horton plain national park zeker niet ontbreken! Dit nationale park heeft een plekje bemachtigd op de werelderfgoedlijst van Unesco. De landschappen zijn hier heel anders dan in de rest van Sri Lanka. Door de lagere temperaturen is het hier ontzettend groen en bebost. Het hoogtepunt van een bezoek aan het park is de wandeling naar world’s end. Hier stopt als het ware de hike bij een afgrond van zo’n 870m op een hoogte van 2140m. Vlak voor World’s End wandel je nog langs mini World’s End met een afgrond van 270m hoogte. Denk dus niet dat je er al bent! Houd je ogen en oren open tijdens het wandelen want de kans op bijzondere vogels, herten of apen is hier groot. Ook leven er nog een aantal luipaarden in het park maar de kans dat je deze tegen komt is erg klein.
Zorg dat je op tijd vertrekt vanuit Nuwara Eliya naar horton plain national park. De deuren van het park openen dagelijks om 06:00u en is het aan te raden om er dan ook te zijn. De rit met een eigen tuktuk vanuit Nuwara Eliya is +/- 1:15u. Wij vertrokken om 04:30u en waren met openingstijd bij de ingang. Houd er rekening mee dat het laatste stuk een kronkelende weg omhoog is. Rij dus voorzichtig! Wanneer je liever niet zelf wil rijden kun je ook vervoer regelen vanuit Nuwara Eliya, de kosten hiervoor liggen wel een stukje hoger. Wij reden zelf met de tuktuk en betaalde in totaal €68,- voor 2 personen entree en het parkeren van onze tuktuk.
Vanuit de entree rij je vervolgens nog ongeveer 5km tot de start van de wandeling. Houd er rekening mee dat er géén plastic mee het park in mag! Dit om de natuur de beschermen. Bij het visitors centre bij de start van de hike wordt je tas hierop gecontroleerd. Zorg dus voor herbruikbare waterflessen en verpak jouw ontbijtpakketje in kartonnen bakjes. Vaak kan je accommodatie dit voor jou regelen.
De wandeling die je maakt in Horton Plain National Park is in totaal zo’n 9,5km lang en je doet hier z’n 3 a 4u over. Bij de start zie je een bordje staan met een pijl naar links richting World’s End of een pijl naar rechts richting the baker falls. In principe maakt het niet heel veel uit welke kant je oploopt omdat het een rondje is. De meeste mensen kiezen er echter voor om eerst richting World’s End te lopen omdat er een behoorlijke kans op mist is in dit gebied. De kans hierop is in de vroege ochtend tussen 06:00 – 10:00u het kleinste. Het zou natuurlijk zonde zijn als je niks kunt zien bij World’s End. De afstand tot World’s End is 4km, vervolgens loop je via de Baker’s Falls in zo’n 5,5km terug naar de ingang.
TIP: Zorg voor warme kleren! Het is behoorlijk koud in de vroege ochtenduren. Draag laagjes zodat je tijdens het wandelen of later op de dag iets uit kunt doen. Goede (wandel)schoenen zijn ook een must.
Na je bezoekje aan horton plain national park kun je op de terugweg richting Nuwara Eliya een stop maken bij Gregory Lake. Dit meer is een populaire plek onder zowel locals als toeristen. Je kunt het meer op met een jetski of een bootje, of kunt lekker chillen in het gras en genieten van het zonnetje. Zelf vonden wij het een prima stop om even rond te struinen, maar doe geen moeite om tijd over te houden in je schema. Zo indrukwekkend was het in onze ogen ook niet. Je betaald een kleine entree van €1,10 per persoon om het park in te mogen. Een half uurtje peddelen op een zwaantjes boot kost je zo’n €5,50. Wanneer je met kinderen reist is Gregory Lake ook leuk omdat er een speeltuin bij het park ligt.
Vanuit Nuwara Eliya kun je ook starten met de beroemde treinreis richting Ella. Het treinstation hier heet Nanu Oya. Kaartjes voor de trein kun je op het station kopen, of kun je vooraf online reserveren. Wanneer jij graag in de meest geliefde 2e klasse wil reizen, dan is het aan te raden om vooraf online kaartjes te bestellen. Deze tickets zijn namelijk snel uitverkocht. De rit van Nuwara Eliya naar Ella duurt ongeveer 3u. Voor je tuktuk kun je een driver regelen via de organisatie waar jij de tuktuk geboekt hebt. Zij rijden jouw tuktuk dan naar Ella zodat jij vanuit daar weer verder kunt reizen met je eigen vervoer.
TIP: Wil jij genieten van het beste uitzicht? Zorg er dan voor dat je tijdens de rit van van Nuwara Eliya richting Ella aan de linkerkant zit. Dan heb jij het mooiste uitzicht!
Zoals je ziet zijn er genoeg antwoorden te geven op de vraag; wat te doen in Nuwara Eliya. Ik ben benieuwd wat jij van deze prachtige omgeving vindt.
Wanneer jij een aankoop doet via een van de bijgevoegde links, ontvangt travelaway hier een klein percentage over. Dit kost jou natuurlijk niks extra’s, maar helpt mij wel nieuwe tips te kunnen blijven schrijven!
lees hier meer